Strona główna

+48 600 822 305
+48 600 822 306

Transport Bliski - Żory

Konserwacja, naprawy, remonty, serwis
i modernizacja urządzeń dźwignicowych.

Praca

Liny

Przedmiotem naszej oferty są liny stalowe standardowe oraz specjalistyczne, które mogą być stosowane we wszelkiego rodzaju dźwignicach zgodne z normą bezpieczeństwa PN-EN 12385 część 4 oraz w dźwigach osobowych i towarowych zgodne z normą bezpieczeństwa PN-EN 12385 część 5. Wystawiane atesty są zgodne z obowiązującymi przepisami.

Liny standardowe

Lina konstrukcji Seale – Liny oznaczone są symbolem "S". Druty w poszczególnych warstwach splotki mają takie same średnice. Charakteryzują się wysoką odpornością na ścieranie.


Lina konstrukcji Warrington – Liny oznaczone są symbolem "W". Druty w warstwie zewnętrznej splotki są o dwóch różnych średnicach.


Lina konstrukcji Warrington – Seale – Liny oznaczone są symbolem "WS". Splotka tego rodzaju liny składa się z warstw drutów o jednakowych średnicach i warstw drutów o niejednakowych średnicach. Połączenie ze sobą dwóch konstrukcji lin Warrington oraz Seale powoduje, iż charakteryzują się dobrą elastycznością i są odporne na ścieranie. Stosowane są w przemyśle ciężkim oraz na urządzeniach o dużym natężeniu pracy np. żurawie budowlane, suwnice.

Lina konstrukcji Filler – Liny oznaczone są symbolem "F". Splotka w tego rodzaju linie posiada wypełnione wolne przestrzenie dodatkowymi drutami. Są to liny o liniowym styku, odporne na ścieranie i zginanie. Stosowane są głównie na dźwigach osobowych i towarowych z napędem poprzez tarcze cierne.

Liny specjalistyczne PYTHON

Liny PYTHON są linami nieodkrętnymi, wielosplotkowymi, elastycznymi, odpornymi na ścieranie z powodu zwiększonej powierzchni drutów stykających się z krążkiem. Zalecane są przede wszystkim do żurawi wieżowych i samojezdnych.


Głównymi czynnikami wpływającymi na prawidłowy dobór lin i ich trwałość są m.in. występujące w linie obciążenia rozrywające, wymiary i materiał rowków w krążkach linowych, sposób przeginania liny i wielkość kąta opasania na krążkach, obciążenia dynamiczne oraz środowisko, w którym lina pracuje.
W związku z powyższym służymy Państwu pomocą w prawidłowym doborze lin, a także świadczymy usługi w zakresie wymiany lin na urządzeniach dźwignicowych oraz na dźwigach (windach).

Konserwacja, naprawy, remonty, serwis i modernizacja urządzeń dźwignicowych - decyzja nr UD-07-97-P/1-13 wydana przez